Teadlik hingamine, on hingamistehnika, mis kasutab pausideta katkematut hingamist, lõdvestust ja tähelepanu.

Peamised kasutegurid:

  • puhastab keha jääkainetest

  • vabastab mõtete virr-varrist

  • aitab vabaneda igapäeva stressist

  • alla surutud pinged ja emotsioonid kaovad

  • taastab füüsilist võimekust

  • parandab enesetunnet

Hingamist mõjutavad kõik meie mõtted ja emotsioonid. Hingamise takistamine on üks meie kaitsemehhanisme negatiivsete välismõjude vastu, see on keha kaitsereaktsioon sisemise tasakaalutuse vastu. Vähese hingamisega piirame suhtlemist välismaailmaga ning varjume piiratud sisemaailma, mille oleme enda jaoks loonud.

Teadliku hingamise grupiseansi hind on 30€. Aktiivse osa kestvus 1h ning kogu protsess kestab keskmiselt 2h 30min.

Teadlik hingamine

Broneeri aeg

Kuidas hingamine mõjutab Sinu heaolu?

Iga päev hingame me üle 20 000 korra, mis teeb aastas üle 7 miljoni hingetõmbe. Uuringud on näidanud, et enamik täiskasvanuid kasutab vaid 10–20% oma täielikust hingamisvõimekusest. Seetõttu on äärmiselt oluline märgata, kuidas me igapäevaselt hingame ja teadvustada, kui väärtuslik on iga hingetõmme.

Kuna hingamine mõjutab meie keha ja vaimu nii suurel määral, on maailmas aina enam populaarsust kogunud Vabastav hingamine (ingl.k. rebirthing), ka teadlik hingamine, ühendatud hingamine.
Kõik nimetatud, on hingamistehnikad, mis kasutavad pausideta katkematut hingamist, lõdvestust ja tähelepanu hoidmist oma hingamisel.

Hingamistöö eesmärgiks on teadliku ühendatud hingamisega vabastada oma keha ja meele pinged ning äratada oma eluenergia. Samuti puhastada keha.

Hingamist kiirendades või aeglustades aktiveerime oma sümpaatilisi ja parasümpaatilisi reaktsioone. Hingamist kontrollides on võimalik oma tahte järgi mõjutada aju ja autonoomset närvisüsteemi ning sõna otseses mõttes mõjutada oma teadvusseisundit.
Muutes oma hingamisrütmi, mõjutame seda, kuidas info ajusse liigub ehk see, kui sageli, kui kiiresti ja kui palju sa õhku kopsudesse tõmbad, mõjutab otseselt ka aju ja selle tööd.

Hingamistöö kasutab pausideta katkematut hingamist, kusjuures sisse hingamine toimub teadikult ja tahtlikult suuremalt ja sügavamalt, väljahingus on lõdvestav ja iseenesest toimuv ilma tahet kasutama. Hingamistööd nimetatakse ka ühendatud hingamiseks, sest enne sisse ja välja hingamist suuremaid pause ei tehta, seega “ühendatakse” sisse ja väljahingamine. Selline hingamismeetod võimaldab meil avastada ja muuta ebaotstarbekaid mõtteid ja võimalikke valusaid kogemusi minevikust, mis märkamatult mõjutavad meie praegust käitumist ja suhtumist. Kui leiame üles mõttemallid mis takistavad meid edasi liikumast, saame nad vabastada ja asendada meid toetavate mõtetega

Hingamise avarus ja kergus näitab sinu elamise helgust. Läbi hingamise saame muuta mustreid, mis takistavad hingamast kergelt ja elamast kerguses.